More than 400 students graduated from the University of Nebraska-Lincoln College of Business Administration this spring. They were part of the largest graduation class in the history of UNL with over 2,800 students receiving degrees.
Master’s degrees were presented on May 4, with baccalaureate degrees awarded the following day at the Bob Devaney Sports Center.
Twenty-seven students in CBA graduated with a master’s degree of business administration and 13 students received their master’s degree of professional accountancy.
Ryan Pryor, who graduated with high distinction with a bachelor in science degree in management and focus on information systems, participated in a variety of activities at the college. Pryor, a Lincoln, Neb. native, noted the many ways that CBA became an integral part of his life during the past four years.
“CBA not only provided me with an education, but also with chances to give back to the college,” Pryor said. “By being involved in CBA Student Ambassadors, I was able to help meet and recruit new students. I served on the CBA Student Advisory Board which helped make an impact on current students by initiating projects like the new business ethics code. I also worked as a student IT technician. That was my favorite experience because I was able to serve faculty and staff by solving their IT problems.”
Dean Donde Plowman attended the proceedings and presented degrees to the graduating students.
Ramdev Gowda Aneganahalli Nagesh, Lincoln, Bachelor of Science, University of Agricultural Science-Dharwad, 2008 —Business
Randall Paul Chevalier, Bennet, Bachelor of Science, University of Phoenix, 2007 —Business
Lindsey Marie Eastwood,
Lincoln, Bachelor of Arts, University of Nebraska-Lincoln, 2010 —Business
Curt Landon Favinger,
Lincoln, Bachelor of Science in Construction Management, University of Nebraska-Lincoln, 1999 —Business
Thaddeus D. Fineran,
Lincoln, Bachelor of Science in Chemical Engineering, Rose Hulman Institute of Technology, 1995 —Business
Christopher James Fitzwater,
Woodland Park, CO, Bachelor of Business Administration, Baylor University, 2009 —Business
Keith Francis Hansen,
Lincoln, Bachelor of Science in Education, University of Nebraska-Lincoln, 1988 —Business
Andrew Ryan Keck,
Plainview, Bachelor of Science in Agricultural Economics, University of Nebraska-Lincoln, 2009 —Business
Jamie Marie Kezeor,
Weeping Water, Bachelor of Arts, Hastings College, 2006 —Business
Brent Gerard Kramer,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2008 —Business
Kok Chen Lam,
Ipoh, Malaysia, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2010 (Highest Distinction) —Business
Chao Li,
Lincoln, Bachelor of Engineering, China University of Geosciences, 2010 —Business
Clay Justin Livingston,
Lewellen, Bachelor of Science, United States Military Academy, 2001 —Business
Ayhan Mehmet Oray,
Lakewood, CO, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2009 —Business
Kara L. Penniston,
Lincoln, Bachelor of Science in Design, University of Nebraska-Lincoln, 2009 —Business
Eric Geoffrey Ransom,
Lincoln, Bachelor of Arts, University of Texas at Austin, 2007; Bachelor of Journalism, University of Texas at Austin, 2007 —Business
Elizabeth Ellen Rapp,
Lincoln, Bachelor of Business Administration, Western Illinois University, 2008 —Business
Price Clayton Rivers, Jr.,
Lincoln, Bachelor of Arts, Dartmouth College, 1991 —Business
Gisela Faye Shanahan,
Monument, CO, Bachelor of Science, University of Maryland-University College, 1992 —Business
Jon Mark Stacey,
Lincoln, Bachelor of Science, Union College, 2010 —Business
Robert Joseph Sugrue,
Kansas City, MO, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2010 —Business
Jacob Michael Van Lent,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2010 (Highest Distinction) —Business
Walter Conda Ward,
Kenai, AK, Bachelor of Science, George Fox University, 2006 —Business
John Duane Westerholm, Jr.,
Omaha, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2006 —Business
Jake Thomas Whitaker,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2009 —Business
Brett Anthony Whorley,
Thousand Oaks, CA, Bachelor of Science, Georgia Institute of Technology, 2003 —Business
Yanru Xu,
Wuhu, 34, China, Bachelors Degree, Chaohu University, 2010 —Business
Noah Mitchell Bieber,
Lincoln, Bachelor of Arts, Creighton University, 2007; Juris Doctor, Creighton University, 2010 —Accountancy
Adam Michael Fritz,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2010 (Highest Distinction) —Accountancy
Brent William Hanson,
Kearney, Bachelor of Science in Biological Systems Engineering, University of Nebraska-Lincoln, 2009 (Highest Distinction) —Accountancy
Lucas Michael Jeratowski,
Albion, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2010 (High Distinction) —Accountancy
John Steven Kampfe,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2011 (High Distinction) —Accountancy
Santosh Khanal,
Lincoln, Bachelor of Arts, Loras College, 2009 —Accountancy
Nicholas Grant Linke,
Grand Island, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2011 (Highest Distinction) —Accountancy
Laura Anne Poots,
Omaha, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2011 (High Distinction) —Accountancy
Scott Kyle Stepanek,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2011 —Accountancy
Bradley Christopher Vankat,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2011 —Accountancy
Christopher Matthew Wagner,
Lincoln, Bachelor of Science in Business Administration, Mississippi College, 2007; Master of Business Administration, Mississippi State University, 2010 —Accountancy
Eric Graham Wright,
Omaha, Bachelor of Science, University of Denver, 2009 —Accountancy
So Jin Yu,
SungNam, Republic of Korea, Bachelor of Science in Business Administration, University of Nebraska-Lincoln, 2009 —Accountancy
Jack Philip Abel,
Lincoln
Jessop Beal Adams,
Ogallala (With Highest Distinction)
Jonathan Donald Alderson,
Omaha
Misam B. H. Ali,
Lincoln (With Distinction) (University Honors Program)
Chelsea Lynn Amundson,
Arlington (With Distinction)
Bailey Marie Andersen,
Norfolk
Brian L. Anderson,
Lincoln
Bailey Marie Andreesen,
Ord (With Highest Distinction)
Yu Bai,
Xi’an, China
Kellie Ann Balding,
Spearfish, SD
Tyler Joseph Baumert,
North Bend
Phillip Richard Baylog,
Lincoln (With High Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Troy Nicholas Beal,
Omaha
Michael Stephen Beliveau,
Lincoln (University Honors Program)
Alicia Jane Bell,
Lincoln
Marcus Allen Bender,
Hordville
Zachary Mark Benes,
Lincoln (With Highest Distinction)
Matthew A. Benson,
Beatrice
Andrew Scott Berry,
Lincoln
Ryan Scott Bigler,
Papillion
Muhammad Hafizuddin Syafiq Bin Suparlan,
Batu Pahat, Malaysia
Brianna Joy Black,
Waterloo
Nathan Alan Blazevic,
Maple Grove, MN
Tyler Ray Blevins,
Lincoln
Eric Scott Bloomquist,
Lincoln (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Ross William Boeckner,
Lincoln
Kyle James Bogus,
Lincoln
Ben Michael Bosco,
Omaha (With High Distinction)
Julianne Jenelle Brechtel,
Fullerton, CA (With Distinction)
Kelsey Marie Bridges,
Lincoln (With High Distinction) (University Honors Program)
Matthew Benjamin Bring,
Lincoln
Megan Sue Brooke,
Stromsburg (With High Distinction)
Christopher Michael Brostrom,
Lincoln
Tyler Henry Douglas Brown,
Omaha
Kelsey Jo Brozek,
Lincoln
Katrina Jane Bucknall,
Rapid City, SD (With Highest Distinction)
Andrew Paul Buettner,
Lincoln
Anna Lee Buettow,
Aspen, CO (With Highest Distinction)
Andrew Joseph Buller,
Lincoln
Danielle Renae Burgess,
Du Bois
Kaitlyn Nicole Burke,
North Vancouver, Canada
James Arthur Burkhardt,
Scottsdale, AZ
Cory Lynn Burleson,
Midland, TX
Robert Gregg Carlson,
Lincoln
Addison Joseph Cauley,
Colorado Springs, CO
Benjamin Charles Chandler,
Bellevue
Chelsey Jo Charlton,
Lincoln
Lisa Michelle Chavez,
Tehachapi, CA (With High Distinction)
Truong Quoc Chong,
Lincoln (With Distinction)
Hill Lam Choy,
Kluang, Malaysia (With Distinction)
Trevin Charles Chramosta,
Ravenna
Drew Ryan Christensen,
Bellevue
Kelley Ann Christensen,
Lincoln (University Honors Program)
Vance Ryan Christensen,
Lincoln
Paul Ryan Claar,
Sheldon, IA
Mitchell L. Clark,
Lincoln
Amber Nicole Clemetson,
Omaha
Daniel Richard Clough,
Lincoln
Eric William Clymer,
Lincoln (With Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Emilie Karen Corbin,
Lincoln
Nathan Andrew Cox,
Grand Island
Megan Lea Crouch,
York
Kyle Berton Curry,
Lincoln
Daniel William Dahl,
Lincoln
Jared Jameson Dailey,
Papillion
Conner Austin Dana,
Valley (With High Distinction)
Jason Lewis Daniels,
Lincoln
Zachary Hunter Davy,
Norfolk (With High Distinction)
Maureen Lynne Dempsey,
Omaha
Blaire Lauren Dinsdale,
Traer, IA (With High Distinction)
Brooke Logann Dinsdale,
Traer, IA (With High Distinction)
Alex Jay Dolson,
Lincoln
Michael Matthew Douglas,
Ravenna
Ashley Anne Douglass,
Lincoln
Madison Smith Drake,
Lincoln
Austin Patrick Duren,
Bennington
Randy Robert Dutcher,
Greeley
Tiffany J. Dye,
York
Alex D. Earll,
Grand Island
Lona Dawn Ebert,
Lincoln
Ted Michael Elliott,
Omaha (With High Distinction)
Aaron Tyler Erickson,
Lincoln
Cara Lynn Erskine,
Wilber
Fang Fang,
Lincoln
Mengyan Feng,
Xian Yang, China
Lori Ann Fischer,
Hartington
Ashley Michelle Fiscus,
Fremont
Cory James Fishbaugh,
Omaha
Grant Michael Fitzgerald,
Cedar Bluffs
Kelly Nicole Flanagan,
Albion (With Highest Distinction)
James Patrick Foran,
Cincinnati, OH (With Distinction)
Jared Donald Forst,
Lincoln
Jay William Foxhoven,
Lincoln
Michael Abraham Friedman,
Omaha
Siqin Fu,
Lincoln
Michaella Anne Fulmer,
Lee’s Summit, MO
Kristin Elizabeth Fyffe,
Cincinnati, OH
Nicholas Brian Gangestad,
South Sioux City
Ruilong Gao,
Qingdao, China
Ryan William Garbers,
Lincoln
Steven Garcia,
Lincoln
Chase Arthur Geer,
Omaha
Julie Ann Giehl,
Boulder, CO (With Distinction)
Sean Alexander Girvan,
Omaha
John David Gocken,
Fremont
Nicholas James Goddard,
Lincoln
Joshua Warren Goding,
Fort Collins, CO
Colleen Elizabeth Goetzmann,
Omaha
Kathryn Ann Goetzmann,
Omaha
Paul Joseph Golwitzer,
Omaha
Sonny Alexander Gonzalez,
Grand Island
Deauna Joy Goodwin,
Lincoln
Molly Katherine Gottschalk,
Omaha
Michael Maurice Grier,
Omaha
Samuel John Griffin,
Lincoln
Kinsey Michal Grove,
Lincoln
Mitchell Eugene Guinane,
Omaha
Todd Anthony Gulizia,
Omaha (With High Distinction)
Hassan A. Gumeel,
Lincoln
Geordie Sudhir Halma,
Brandon, SD (With High Distinction)
Marian Rose Hanigan,
Lincoln (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Catrina Kay Harris,
Waverly (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Jenna Leigh Hayek,
Hastings
Tarron William Hecox,
Cozad (With Highest Distinction)
Andrew Michael Heiden,
Lincoln
Alexandra Lee Hein,
Libertyville, IL (With High Distinction)
Callie Jo Helms,
Sioux Falls, SD (With Highest Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Carson Joseph Hemmann,
Amherst
Alexandra Kay Heuertz,
Jacksonville, FL
Jeffrey James Hicks,
Omaha (With Highest Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Anne Kathleen Hildebrand,
Dakota Dunes, SD (With Distinction) (University Honors Program)
Matthew David Hilgenkamp,
Colon (With Highest Distinction)
Brett William Himmelberg,
Lincoln
Laura Beth Hirschman,
Fremont (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Kyla Marie Hochstein,
Lincoln
Gregory Jordan Hogan,
Pensacola, FL
Katlyn Marie Hoggatt,
Lincoln
Kyle Douglas Holcomb,
Waverly
Travis Ryan Holl,
Lincoln
Jonathan Cooper Holt,
Johnston, IA
Colby Lee Honke,
Lincoln (With High Distinction)
Cody Lee Horrocks,
Lincoln
Austin Andrew Hottovy,
Lincoln
Joshua Matthew Hrabik,
Cedar Creek
Erica M. Hromas,
Kearney
Guan Huang,
Yulin, China
Katie Marie Hunke,
West Point
Andrew Jay Imhoff,
Lincoln
Justin Jack Jackson,
Roca
Tayler Marie Jackson,
Omaha
David J. Jacobs,
Lincoln
Nikki Frances Jacobsen,
Lincoln
Tyler Alan Jacobsen,
Fort Collins, CO
Molly Jayne Jaksich,
Papillion
Joel Donald Jantzen,
Plymouth (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Daniel John Jenkins,
Lincoln
Darr Eugene Jenkins,
Savannah, MO
Garrett Steven Jensen,
Lincoln
Lauren Ashley Jewell,
Las Vegas, NV
Alexandra Claire Johannes,
Omaha
Casey Jean Johnson,
Kearney
Ian Matthew Jordan,
Plano, TX
Tyler Alan Jorgensen,
Grand Island
Tiffany Marie Jorn,
Lincoln
Nathan Tyler Jurgens,
Papillion
Sarah Elizabeth Karnes,
Hastings
Jordan Kyle Kasemodel,
Sioux Falls, SD
Thomas Leonard Katusin,
Omaha
Emily Rose Kavanaugh,
Lincoln (University Honors Program)
Lindsey Ann Killeen,
Elkhorn
Myungeun Kim,
Seoul, Republic of Korea (With High Distinction)
Holly Elizabeth Kirk,
Prairie du Sac, WI
Matthew Alan Kisker,
Lincoln
Jesse Allen Kleven,
Lincoln
Kayla Jo Knopik,
Papillion
Kelli Jo Koch,
Wynot
Cameron Lee Kochenower,
Gering
Michael James Kohout,
Clatonia
Mitchell Scott Kohout,
Clatonia
Emily Ann Koopmann,
Raymond (University Honors Program)
Nicholas Ryan Krieger,
Adams (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Steven Christopher Kriesen,
Lincoln
Alexander Krynsky,
Lincoln
Alex Michael Kurtenbach,
Lincoln
Nellie Marie Kurtenbach,
Lindsay
Jesse Dawn Kutschara,
Lincoln
Sze Qi Lai,
Kluang, Malaysia (With Highest Distinction)
Erica Thu Quyen Lam,
Olathe, KS (With Highest Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Ka Cheng Lam,
Macao, Macao
Jasmine Lee Laugerman,
Brooklyn Center, MN
Joseph Daniel Laughlin,
Omaha
Sara Marie Lauterbach,
Louisville, CO (With High Distinction)
Cong T. Le,
Lincoln
Patrick Douglas Lebsack,
Hastings
Drew Francis Lechner,
Union
Paige Elizabeth Lee,
Firth
Phei Yee Lee,
Shah Alam, Malaysia (With Highest Distinction)
Samuel Jaemyun Lee,
Omaha
Derek James Leif,
Papillion
Alex Donald Leighton,
Lincoln
Patrick Scott Leininger,
Lincoln
Dana Lauren Leise,
Lincoln
Lauren Kaye Lemke,
Columbus (With Distinction) (University Honors Program)
Katelyn Elizabeth Lewis,
Lenexa, KS (With High Distinction)
Haoming Li,
Xi’an, China
Xin Li,
Hangzhou, China (With Highest Distinction)
Xueming Li,
Xi’an, China
Yue Li,
Chongqing, China
Joseph Emmett Libal,
Lexington
Stephanie Dee Liekhus,
Lincoln
Brian Anthony Lierk,
Alliance
Kirk Robert Liermann,
Yutan
Nicholas Tuck Meng Liew,
Klang, Malaysia
Jin Yang Lim,
Sungai Petani, Malaysia
Long Lin,
Hangzhou, China
Cerissa Cae Linegar,
Gothenburg
Guo Liu,
Xi’an, China
Yang Liu,
Xi’an, China
Brian Charles Logan,
Omaha
Jacob Matthew Long,
Lincoln
Nicholas William Long,
Omaha
Josie Mae Longnecker,
Winside
David Daniel López,
Lincoln (University Honors Program)
Daniel Nave Loudon,
Battle Creek, MI
Max Michael Luber,
Grand Island (With Highest Distinction)
Kelsey Erin Ludvik,
Omaha
Taleah Hannah Lukesh,
Gurley
Alden Daly Madsen,
Shenandoah, IA
Chase Austin Magnett,
Omaha (With Distinction)
Kelly Patricia Magnus,
Eagan, MN (With High Distinction) (University Honors Program)
Jwamer Jafar Majid,
Lincoln
Jeffrey Charles Markley,
North Platte
Bryan Anthony Mattes,
Gretna
Mathew Lloyd May,
Imperial
Alexandria Marie McCann,
Omaha
Megan Imelda McClymont,
Lincoln
Shannon Glenn McCoy,
Papillion (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Justin Robert McQuistan,
York
David Michael Meagher,
Cordova, TN (With Distinction)
Samuel Wood Meginnis,
Lincoln
Brent Steven Menke,
Beatrice
Kelsey Rose Meuret,
Brunswick (University Honors Program)
Jeremy Jay Meyer,
Lincoln
Joseph Kelby Meyers,
Lincoln
Danielle Kathleen Miller,
Littleton, CO
Heath Thomas Miller,
Omaha (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Bobbi Jean Millwood,
Beatrice
Clinton Charles Mink,
Lincoln
Kelsey Kay Molacek,
Stanton
Joshua Anthony Molek,
Omaha
Erin McMahon Mollner,
Omaha
Francis Ray Monzo IV,
Saint Charles, IL
Alisha Ann Morris,
Lincoln
Jillaine Ruth Morrison,
Ramsey, MN (With High Distinction) (University Honors Program)
Ryan Leigh Mussman,
Lincoln
Nathaniel Lucas Myers,
Grand Island
Kelsie Nicole Neeman,
Lincoln
Katherine Anne Neujahr,
Gibbon
Justin Lee Newton,
Fairbury
Kuan Ee Ng,
Perai, Malaysia
Giao Thi Xuan Nguyen,
Lincoln
Mia Thuy Nguyen,
Lincoln
Adam Michael Niemeyer,
Sioux Falls, SD
Sarah Jane Nolan,
Red Cloud (With Highest Distinction)
Britny Jayne Novacek,
Lincoln
Brett Peter Nymeyer,
Stratford, Canada
Brett Michael O’Brien,
Ord
Logan Daniel Ohs,
Lincoln
J Alex Olson,
Omaha
Ryan James Olson,
Lincoln (University Honors Program)
Amy Elizabeth Orth,
Lincoln
Rachelle Lynne Osborn,
Council Bluffs, IA
Jacie Lynn Ottersberg,
Beatrice
May Hnin Ou,
Yangon, Myanmar (With Highest Distinction)
Calin Alexandru Paar,
Aschneim, Germany
Krit Palakavong Na Ayudhaya,
Lincoln
Sarah Elizabeth Pandorf,
Lincoln
Jacob Mark Pane,
Omaha
Giacomo Panizzolo,
Bosco, Italy (With Highest Distinction)
Daniel Robert Pasko,
Waterloo
Melissa Marie Pekny,
Columbus
Diana Catalina Pena,
Lincoln (With Distinction)
Jedidiah Nelson Peters,
Sioux Falls, SD (With High Distinction)
Dustin Jon Peterson,
Lincoln
Jacob Michael Pfeifer,
Omaha (With High Distinction)
Huan The Pham,
Lincoln (With Distinction)
Natalie Joy Phillips,
Lincoln
Tuan Cong Phun,
Lincoln
Rebecca Jo Piccolo,
Bennington
Trey Steven Pick,
Omaha
Bailey Jo Pink,
Omaha (With High Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Anne Mae Plucinak,
Hermiston, OR
Kathryn Noel Popowski,
Palatine, IL
Morgan MaKenzie Potthoff,
Lincoln
Brittney Jean Prorok,
Lincoln
Ryan Joseph Pryor,
Lincoln (With High Distinction)
Dustin Alan Quasney,
Mitchell, SD
Lukshani Narmada Ratnayake,
Maharagama, Sri Lanka
Joshua Thomas Rauner,
Lincoln
Kyler Eugene Reed,
Kansas City, KS
Garrett Archer Rehkamp,
Lincoln
Lauren Christine Rehm,
Lincoln
Alysha Rose Reinhart,
Stuart
Jessica Lynn Rezac,
Mitchell, SD (With Distinction)
Austin Marlin Ritzman,
Plattsburg, MO
Dustin James Roby,
Louisville
Nathan W. Ronci,
Omaha
Ryan William Root,
Holmesville (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Nathan Daniel Rose,
South Sioux City
David Joseph Ross,
Omaha
Robert Ian Rutherford,
Omaha
Daniel James Ryan,
Blair (With Distinction)
Asawar Sajid,
Lincoln
Keisha E Salazar,
Scottsbluff
Amanda Nicole Sambasile,
Omaha (University Honors Program)
Ryan Cole Sandoz,
Chadron
Miran Senad Saric,
Bismarck, ND
Leanne Elizabeth Schneider,
Lincoln
Carolyn Nancy Schorgl,
Leawood, KS (With High Distinction)
Kelsey Jean Schuessler,
Dalton
Timothy Robert Schwanz,
Brooklyn Park, MN
Joshua Lee Scranton,
Plainview
Amy Jo Sehi,
Lincoln
Kady Colleen Shane,
O’Neill
Kevin John Shanle,
Lincoln
Nathan Lakshman Shanmugam,
Overland Park, KS
David Allen Sharp,
Plattsmouth
John Michael Shurtliff,
Grayslake, IL (With Highest Distinction)
Eric Joseph Sitzman,
Plattsmouth
Blair Christine Slapper,
Prairie Village, KS
Parker Milo Smith,
Omaha (With Distinction) (University Honors Program)
Sean Michael Smith,
Lincoln (With Distinction)
Sara Christine Smits,
Bellevue (With Highest Distinction)
Aaron J. Snyder,
Fairbury
Raeann Marie Snyder,
Lincoln
Thomas Allen Stadler,
North Platte
Shannon Renae Stadther,
Eagan, MN
Andrew John Steffensmeier,
Lincoln (With Distinction)
Khrystyne Marie Stiens,
Skidmore, MO
Derek Thomas Stieren,
Omaha (With Highest Distinction)
Chelsey Lauren Stotts,
Lincoln
Robert Lee-Ayres Sullivan,
Wahoo (With Highest Distinction)
Scott Ryan Summers,
Papillion
Bojiao Sun,
Nanchang City, China
Jacob Daniel Sweetwood,
Elkhorn
Amber Nicole Swenseth,
Lincoln (With Distinction)
Yu Vern Teo,
Georgetown, Malaysia
Benjamin John Theye,
Wymore (With Distinction) (University Honors Program)
Joseph James Thiel,
Lincoln
Benjamin Michael Thiele,
Lincoln (With Distinction) (University Honors Program)
Michael Joseph Thielen,
Omaha
Robert Conleth Thielen,
Omaha
Brandon Clay Thompson,
The Woodlands, TX
Martina Jessi Thurber,
Firth
Maosha Tian,
Chengdu, China
Sarah Elizabeth Tietz,
Aberdeen, SD (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Dustin Joseph Todd,
Trenton
Adam Joseph Tracy,
Grand Island
Thai Quang Tran,
Lincoln
Tuan Quang Tran,
Hastings
Maximillian Edwin Triba,
Bennington
Christopher Craig Tripe,
Alma
Elise Michelle Tunakan,
Lenexa, KS
Blake Jay Uhlken,
Scottsbluff
Saul Valdez,
Madison
Levi Michael Valentine,
Ravenna
Megan Layne Voichoski,
Lincoln (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Nathan Michael Walden,
Goehner
Cheng Wang,
Lincoln
Haitao Wang,
Xi`an, China
Kristin Marie Wanser,
Omaha
Katherine Elaine Weander,
Omaha (With High Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Mary Leigh Weatherholt,
Prairie Village, KS (With High Distinction)
Courtney Lauren Wells,
Palmer (With Highest Distinction) (University Honors Program)
Andrew John Wesely,
Lincoln
Alicia Nicole Wheeler,
Grand Island
Jaclyn Marie White,
Lincoln
Derek Jonathan Wichman,
Nebraska City
Andrew John Wickert,
Omaha
Paul Robert Wickert,
Omaha
Belinda Jean Wilkinson,
Lincoln
Jeremy Scott Wilkinson,
Syracuse
Kyle Franklin Wilkinson,
Lincoln
Patrick Renae Williams,
Cortland
Benjamin Scott Williamson,
Lincoln
Brandon Matthew Wilson,
Arlington, TX
Sarah Louise Wilson,
Hershey (With Highest Distinction)
Kendra Lee Wolfe,
Lincoln
Matthew Michael Wolff,
Sidney
Hilary Lynne Woltemath,
Lincoln
Cho Sing Wong,
David City
Alexander Joshua Wood,
Pawnee City
Yao Wu,
Lincoln
Kyle Philip Wurtz,
Fort Collins, CO (With High Distinction) (University Honors Program) (Jeffrey S. Raikes School)
Rui Xian,
Chengdu, China (With High Distinction)
Ti Xue,
Nanyang, China
Iun Yi Yeoh,
Kuantan, Malaysia
Alex Gene Young,
Lincoln
Qianzimo Yu,
Beijing, China
Weiting Yue,
Qingdao, China
Jonathon Ford Yunker,
Lincoln
Andrew David Zehnder,
Omaha
Elena Zehnder,
Omaha
Chengxin Zhang,
Xi’an, China
Zhe Zhang,
Xi’an, China (With Distinction)
Shuai Zhao,
Qingdao, China
Darin Len Zimmerman,
Omaha
Taylor James Zlomke,
Broken Bow
Braden Patrick Zysset,
Roca
Published: May 10, 2012