Scott Paul Ackman |
Columbus |
|
Natalie Anna Adams |
South Sioux City |
|
Preston Adam Afrank |
Newman Grove |
|
Bruce Scott Aken, Jr. |
Omaha |
|
Jenna Marie Alber |
Blue Hill |
|
Tara Jean Alber |
Blue Hill |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Tessa Ann Alber |
Blue Hill |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Melissa Emily Allen |
Westerly, RI |
|
Kwassi Sitou Amevor |
Omaha |
|
Amanda Marie Andersen |
Omaha |
|
Alex D. Anderson |
Fremont |
|
Tiffany Ann Anderson |
Funk |
Distinction |
|
Jillian Claire Andreasen |
Hastings |
|
Andrew Michael Antonio |
Omaha |
|
Michael Stanton Armstrong |
Omaha |
High Distinction |
|
Joshua Russell Arntt |
Odell |
|
Bryan Mason Babb |
Papillion |
|
Danielle Nicole Bakken |
Brandon, SD |
|
Sam Alan Barg |
Winside |
|
Jennifer Lynn Bass |
Ogallala |
|
Kaitlyn Louise Bauer |
Pleasanton |
Highest Distinction |
|
Kristopher Joseph Bauer |
Lincoln |
|
Erin Nicole Beethe |
Tecumseh |
|
David Ernst Bendheim |
Frankfurt, Germany |
|
Allison Rae Bentley |
Neligh |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Jacob Maxwell Bergen |
Sutton |
|
Spencer Gregory Bergen |
York |
|
Karen Joy Berger |
Omaha |
High Distinction |
|
Alexandria Elizabeth Bieber |
Shawnee, KS |
High Distinction |
|
Molly Catherine Bieberle |
Topeka, KS |
|
Derrick Lynn Blomstedt |
Ralston |
|
Joseph Freddie Blomstedt |
Hershey |
|
Benjamin Earl Boeselager |
Lincoln |
|
Megan Lynn Boice |
Omaha |
Highest Distinction, Honors Program, Raikes |
|
James Louis Bonner |
Lindsay |
|
Jeremy Michael Borchers |
Madison |
|
Daniel T. Boswell, Jr. |
Papillion |
|
Wesley Charles Bottorf |
Sutton |
Distinction |
|
Lacey Mae Bown |
Sidney |
|
Sara Nicole Breen |
Centennial, CO |
Distinction |
|
Logan Michael Brei |
North Platte |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Kevin Andrew Bresson |
Plano, TX |
Honors Program, Raikes |
|
Kayla Rae Brewer |
Surrey, ND |
Highest Distinction |
|
Crystal Marie Bromm |
Tekamah |
|
Blake Allen Brown |
Omaha |
|
Joseph A. Brown |
Plattsmouth |
|
Kyle Bubak |
Layton, UT |
|
Epley Anne Bullock |
Allen, TX |
|
Abigail Catherine Buxton |
Eden Prairie, MN |
|
Laura Jean Cammack |
St. Paul |
|
Krisa Lynn Cansler |
Sidney |
|
Yunlu Cao |
Suzhou, China |
Distinction |
|
Andrew Jon Carter |
Chappell |
|
Gregg Marion Carver |
Omaha |
|
Brian David Cassata |
Papillion |
|
Jessie Allan Casteel |
Burwell |
|
Hoe Kong Chan |
South Sioux City |
|
Trong Minh Chau |
Houston, TX |
|
Seik Yeu Chong |
Kuala Lumpur, Malaysia |
|
Chase Holden Christ |
Plymouth |
|
Kalie Elizabeth Cisar |
Omaha |
|
Abigail Jane Clark |
Sioux Falls, SD |
|
Drew Thomas Clark |
Scottsbluff |
|
Elizabeth Emily Cleveland |
Aurora |
|
Joshua James Codr |
Lincoln |
Distinction |
|
Brandon Lee Cohn |
Lincoln |
|
Christy Louise Comte |
David City |
|
Annie Christine Conley |
Sioux City, IA |
|
Brandon Spencer Cornett |
Aurora |
|
Dwight Jarrod Coulter |
Columbus |
|
Zachary Kenneth Cover |
Omaha |
|
Elise Marie Danielson |
Omaha |
|
Spencer Samuel Conroy Davenport |
Seattle, WA |
|
Mary Katherine Davis |
Wood River |
|
Karissa Danielle Delgado |
Dakota Dunes, SD |
|
Joseph Raymond DeRyke |
Lincoln |
|
Ryan Edward Detry |
San Antonio, TX |
|
Christopher Edward Dettmer |
Omaha |
|
Jamie Lee Dick |
Aurora |
High Distinction |
|
Kellen Randal Dick |
Holdrege |
|
Tyler Michael Dinslage |
Norfolk |
|
Allison Mayme Dostal |
Scribner |
|
Kristopher Loren Dotson |
Lincoln |
|
Alexander Joseph Drvol |
Omaha |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Nicole Anne Dunn |
Nebraska City |
|
Nathan B. Dunnigan |
Lincoln |
|
Lindsey Eva Dykman |
Lodgepole |
Highest Distinction |
|
Bryan Alan Eggers |
Superior |
|
Camille Maria Ehlers |
Omaha |
|
Kiley Sue Eisenbarth |
Columbus |
Highest Distinction |
|
Amelia Marie Elliott |
Meriden, IA |
|
Guat Loon Eng |
Klang, Malaysia |
|
Alexander Blaine Erickson |
Grand Island |
|
Brook Eva Euteneuer |
Omaha |
Highest Distinction |
|
Timothy Jon Fago |
Lincoln |
|
Youzhou Fang |
Beijing, China |
|
Douglas S. Fernaays |
Puyallup, WA |
|
Jess Anthony Fernau |
O’Neill |
|
William Luciano Finocchiaro |
Omaha |
Distinction |
|
Wade Bernard Fleischacker |
Columbus |
|
David James Frayser |
Lincoln |
|
Jacqueline Rae Frick |
Yankton, SD |
|
Drew Edward-Lowell Friedrich |
Lincoln |
|
Lyndsey Rae Frolio |
Elkhorn |
Distinction |
|
Paige Elizabeth Gade |
Lincoln |
|
Alexander Gerard Galvin |
Dakota Dunes, SD |
|
Jessica Melinda Gamm |
Valley |
|
Daniel Timothy Gill |
Friend |
|
Christopher J. Glynn |
Lincoln |
|
Jonathan Goh Sheng Hui |
Petaling Jaya, Malaysia |
Distinction |
|
Kyle Ray Goplin |
Friend |
|
Tyler Lavern Gorecki |
Dannebrog |
|
Amanda Caitlin Gosch |
Omaha |
|
Darin Alexander Graves |
Seward |
|
Derek Allen Gray |
Silver Creek |
|
Laura Ann Green |
Lincoln |
High Distinction |
|
Chelsea Ellen Greenwald |
Lincoln |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Brent Richard Griffiths |
David City |
|
Jamie Lee Grinstead |
Omaha |
|
Zachary Chapman Gross |
Plattsmouth |
|
Shawn Michael Grove |
Omaha |
|
Lin Gu |
Lincoln |
|
Troy Daniel Gustafson |
Lincoln |
|
Wing Yee Ha |
Hong Kong, Hong Kong |
|
Tyler Jade Hamel |
Arapahoe |
|
Jacob Thomas Hansen |
Lincoln |
|
Matthew James Hansen |
Omaha |
|
Thomas Christopher Harmon |
Naperville, IL |
|
Alyssa Kristine Harriman |
Gretna |
High Distinction, Honors Program |
|
Jane Elizabeth Hartig |
Omaha |
|
Casey Joe Hauptman |
Omaha |
Distinction |
|
Steven Haurissa |
Jakarta, Indonesia |
|
Kylie Rose Havranek |
O’Neill |
|
Zachary William Hayes |
Omaha |
|
Adam Thomas Haynes |
Bellevue |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Megan Lee Hazard |
Saguache, CO |
|
Tingting He |
Haicheng, China |
|
Brandon Gene Heacock |
Kearney |
|
Corbin Wesley Heald |
Lincoln |
|
Tara Marie Heavican |
Schuyler |
|
Jonathan Andreas Heber |
Sioux Falls, SD |
|
Abbie Rose Heine |
Saint Helena |
|
Gretchen Ellen Heinzman |
Lincoln |
|
Steven F. Held |
Omaha |
Distinction |
|
Chelsey Marie Heldt |
Yutan |
|
Robert Clarence Hendrickson III |
Freeport, IL |
|
Logan Jay Hiatt |
Lincoln |
|
Benjamin Joseph Higgins |
Carson, IA |
|
Bryan Lee Hilt |
Omaha |
|
Janee’ Nicole Hobbs |
Omaha |
|
Joshua Michael Hoefler |
Lincoln |
|
Whitney Jane Hoesing |
Yankton, SD |
|
Lakelyn Kelly Hogan |
Omaha |
|
Katherine Elizabeth Holden |
Omaha |
|
Jon Dru Hongsermeier |
Sutherland |
|
Brandi J. Horacek |
Kearney |
|
Charles Denver Hoskins |
Lincoln |
Highest Distinction |
|
Ke Hua |
Yibin, China |
|
Nolan Evan Ingebrigtson |
Sioux Falls, SD |
|
Justin Matthew Janicek |
Spirit Lake, IA |
|
Brena Ann Jennett |
Lincoln |
|
Jacob Andrew Jensen |
Jackson |
Highest Distinction |
|
William Ross Joekel |
Omaha |
Distinction, Honors Program |
|
Andrew E. Jones |
Omaha |
|
Bricelyn Morgan Jones |
Oshkosh |
Distinction |
|
Jaci Ann Jones |
Grand Island |
|
Justin Alan Jorgensen |
Grand Island |
|
Brittany Jo Jurgens |
Beatrice |
|
Kelsey Sarah Jurgens |
Omaha |
|
Allison Nicole Kahler |
Dell Rapids, SD |
Distinction |
|
John Steven Kampfe |
Lincoln |
High Distinction |
|
Johannah Joy Kanne |
Lincoln |
|
Nischhal KC |
Kathmandu, Nepal |
Distinction |
|
Michael Scott Keiser |
Gothenburg |
|
Mallory Ann Kerns |
Overland Park, KS |
High Distinction |
|
Byeong Joon Kim |
Clay Center |
Highest Distinction |
|
Nicole Ann Kimminau |
Lincoln |
Highest Distinction |
|
Thomas Lanning King |
Waverly |
|
Mark Joseph Kleinwolterink |
Plymouth, MN |
|
Joshua Ryan Klostermeyer |
Bellevue |
|
Matthew Robert Kroeger |
Omaha |
|
Christina Nicole Kubovy |
Omaha |
|
Ryan Anthony Kupfer |
La Vista |
|
Jennifer Lynn Lagemann |
Gretna |
|
Kara Michelle Lambrecht |
Omaha |
|
Tyler James Landen |
Gothenburg |
Distinction |
|
Austin Taylor Landwehr |
Syracuse |
|
John Robert Lange |
Ord |
|
Erin Megan Larsen |
Highlands Ranch, CO |
Distinction |
|
William George Latka IV |
Omaha |
|
Kate Ann Lavicky |
Lincoln |
|
Alexandra Taylor Law |
Omaha |
|
Brent Jacob Leis |
Kimball |
|
Heidi Marie Lewandowski |
Omaha |
|
Gerard Henry Ley |
Lincoln |
|
Yue Li |
Beijing, China |
|
Alycia Ann Libolt |
Chambers |
|
Bryan Terence Lichtenberg |
Norfolk |
|
Aaron James Lienemann |
Hildreth |
|
Lisa Elaine Lilja |
Norfolk |
|
Kian Chuan Lim |
Kuala Lumpur, Malaysia |
Distinction |
|
Spencer James Limbach |
North Bend |
|
Makenzie Rae Lind-Olson |
Lincoln |
|
Nicholas Grant Linke |
Grand Island |
Highest Distinction, Honors Program, Raikes |
|
Lisa Christine Lipetzky |
Sioux Falls, SD |
|
Wendy J. Lisonbee |
Lincoln |
|
Hangmeng Loh |
Batu Caves, Malaysia |
|
Andrew Baxter Lorraine |
Omaha |
High Distinction |
|
Dana Christine Losch |
Schaumburg, IL |
High Distinction |
|
Hongman Lu |
Chengdu, China |
|
Kathryn Elizabeth Lusk |
Omaha |
Highest Distinction |
|
Ryan James Lynch |
Eagan, MN |
High Distinction, Honors Program |
|
Seth Maclin Lyons |
Omaha |
Distinction |
|
Tyler Andrew Mach |
Wahoo |
|
Katie Allison Macias |
Chino, CA |
Distinction, Honors Program, Raikes |
|
Cole Daniel Malmberg |
Phillipsburg, KS |
High Distinction, Honors Program, Raikes |
|
Craig Matthew Maly |
Lincoln |
Distinction, Honors Program |
|
Erin Elizabeth Marsh |
Hastings |
|
Andrea Martinez Gonzalez |
Cartagena, Colombia |
|
Marlo Michele Mauer |
Woodbury, MN |
|
Ashley Marie McAlpine |
Omaha |
|
Taylor James McCormick |
Valentine |
|
Stuart James McCroden |
Ogallala |
|
Lindsay Elizabeth McCutcheon |
Leigh |
|
Megan Elizabeth McKillip |
Omaha |
High Distinction, Honors Program |
|
Michael Warren McLaughlin |
Plano, TX |
|
Joseph Kent McWilliams |
Norfolk |
|
Sean Michael Meister |
Omaha |
|
Eyob Tesfalem Meles |
Lincoln |
|
Lauren Kristen Mellor |
Valley |
|
Christopher John Michener |
Doniphan |
Highest Distinction, Honors Program, Raikes |
|
Daniel Fisher Mickells |
Overland Park, KS |
|
Joshua Quentin Miller |
Lincoln |
|
Chelsea Lyn Moehn |
Omaha |
|
Jeremy John Mohr |
Ponca |
|
Mario Montenero |
Lee’s Summit, MO |
|
Lindsey Beth Moore |
Exeter |
High Distinction, Honors Program |
|
Taylor Vincent Moore |
Columbus |
|
Douglas Michael Moran |
Underwood, IA |
|
J. Alex Morton |
Omaha |
High Distinction |
|
Michelle Jae Moyer |
Stromsburg |
|
Adam Michael Muehling |
Omaha |
|
Jon Terry Muehlmeier |
Norfolk |
|
Jakob Wiley Mullins |
Omaha |
|
Anthony James Munn |
Central City |
|
Adriana Munoz-Arrieta |
Durango, Mexico |
|
Anna Marie Murray |
Kingwood, TX |
|
Phillip Fredric Nagel |
Orland Park, IL |
Distinction |
|
Alissa Amanda Nehe |
Omaha |
|
James Brice Newell |
Lincoln |
|
Huong Quang Nguyen |
Hanoi, Viet Nam |
Highest Distinction |
|
Mai Xuan Nguyen |
Lincoln |
|
Kathryn Elizabeth Nohl |
Omaha |
|
Alanna Marie Nunn |
Lincoln |
|
Adam S. O’Callaghan |
Grand Island |
|
Sean Thomas O’Connor |
North Platte |
|
Travis John Owens |
Omaha |
|
Michael Robert Paar |
Vernon Hills, IL |
|
Joseph J. Passarelli |
Omaha |
Honors Program |
|
Michael Leslie Pedersen |
Franklin |
|
Gerardo Roman Pena |
Alliance |
|
Ryan Duane Perry |
Papillion |
|
Brett Warner Peters |
Hebron |
|
Emily Katherine Petersen |
York |
|
Sean Steven Petersen |
Omaha |
|
Jason Robert Peterson |
Kearney |
|
Joshua Bradley Peterson |
Sioux Falls, SD |
Distinction |
|
Lindsay Joy Peterson |
Lincoln |
|
Logan Ray Pfeiffer |
Lincoln |
|
Jonathan Michael Pieper |
Wayne |
Distinction |
|
Holly Marie Piper |
Lincoln |
|
Laura Anne Poots |
Omaha |
High Distinction, Honors Program |
|
Elizabeth Irene Porath |
Eagle |
High Distinction, Honors Program |
|
Jacob Kent Porter |
Omaha |
|
Stephen Ray Postier |
York |
High Distinction |
|
Bradford James Potthoff |
McCook |
|
Amber SueAnn Potts |
Red Cloud |
|
Andrew James Powell |
Valley |
|
Nicholas Timothy Powers |
Lincoln |
|
Shawn Anthony Preister |
Humphrey |
|
Anthony William Preusker |
Battle Creek |
|
Aaron David Prinz |
West Point |
|
Geriann Rada |
Ceresco |
High Distinction |
|
Michael Henry Ramaekers |
Humphrey |
|
Anthony Christopher Randazzo |
Omaha |
|
Jordan Michael Rathke |
Cairo |
|
Kelsey Allyce Rathman |
Wood River |
|
Kelsey Elizabeth Redding |
Omaha |
|
Tyler Scott Redwine |
Gering |
|
Derrick Payton Reinhart |
Atkinson |
|
Michael Lynn Rickert |
Wood River |
High Distinction |
|
Darrin Michael Riha |
Spencer |
|
Meghan Beth Rihanek |
Lincoln |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Macy Catherine Ritter |
Tilden |
|
Jared Paul Roberts |
Carroll |
High Distinction |
|
John Thomas Rodysill |
Lexington |
|
Megan Elizabeth Roe |
Omaha |
Distinction, Honors Program |
|
Tawnya Lee Root |
Waverly |
|
Jenny Ching Rosas |
Omaha |
Distinction |
|
Lydia Katherine Ryan |
Papillion |
|
Tyler Jay Sadlo |
Bloomington, IL |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Evan Phillip Saline |
Omaha |
|
Riley Thomas Sandall |
York |
High Distinction |
|
Kathleen Anne Savio |
Fremont |
|
Jonathan James Sayler |
Coleridge |
Distinction |
|
Nichole Renae Scharf |
Gretna |
|
Brian William Schilke |
Lincoln |
|
Matthew John Schilling |
Omaha |
|
Joshua Kelly Schindler |
Columbus |
|
Isaac John Schlautman |
Lincoln |
|
Andrew John Schmelzle |
Eden Prairie, MN |
|
Alan James Schmitz |
Valley |
|
Thomas Lee Schroeder |
DeWitt |
Highest Distinction |
|
Natasha Lea Schuerman |
Doniphan |
|
Brian Patrick Schultz |
Nelson |
|
Kallie Lynn Seager |
Bellevue |
Distinction |
|
Kristen Kay Seda |
Albion |
Highest Distinction |
|
Andrew John Sevcik |
Prairie Village, KS |
|
Kyler Thomas Sharp |
Milligan |
|
Zewen Shen |
Shanghai, China |
|
Thomas Benton Shires II |
Greeley, CO |
|
Kylie Nicole Shoemaker |
Oakley, KS |
|
Molly Patricia Shreve |
Wamego, KS |
|
Rachel Catherine Simmelink |
Elkhorn |
Highest Distinction |
|
Noir Gabriel Simons |
Lincoln |
|
Jorge Ricardo Skorey |
Yankton, SD |
|
Elisa Anne Slattery |
Lincoln |
Distinction |
|
Melissa Lynn Slough |
Champaign, IL |
|
Brian Andrew Smith |
Houston, TX |
|
Jonathan Pacuno Smith |
Lincoln |
|
Casey Allen Sok |
Saint Paul |
|
Ryan Michael Stanley |
Bellevue |
|
Lindsey Jo Stark |
Hastings |
|
Nathan Alan Steen |
Fullerton |
High Distinction |
|
Ashley Marie Steffensmeier |
Norfolk |
|
Kyle John Steffensmeier |
Kearney |
|
Brandy Rae Stilwell |
Bowman, ND |
|
Benjamin Byron Sun |
Norfolk |
High Distinction |
|
Kaleb Tesfaye |
Addis Ababa, Ethiopia |
|
Jared Joseph Thomas |
Columbus |
Highest Distinction |
|
Katie Lorraine Thomas |
Omaha |
|
Ashley Marie Thompson |
Alliance |
Distinction |
|
Cade Richard Thompson |
Eatonville, WA |
|
Cally Ann Thompson |
Hastings |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Richard Kenneth Thompson III |
Omaha |
High Distinction, Honors Program, Raikes |
|
Jerrid Vincent Timmerman |
Waverly |
|
Jacob Allen Tinkham |
Lincoln |
|
Travis Ryan Tinney |
Hershey |
|
Keith Christopher Tobin |
Superior, CO |
High Distinction, Honors Program, Raikes |
|
Erica Nicole Townsley |
Lincoln |
|
Ashley Lyn Truksa |
David City |
|
Lane Eugene Tryon |
Gothenburg |
|
Ryota Tsuchiyama |
Fremont |
|
Michael R. Turman |
Omaha |
|
Meghan Marie Turner |
Grant |
|
Chad LeRoy Van Ostrand |
Grand Island |
|
Bradley Christopher Vankat |
Omaha |
|
Alex Anthony VanZee |
Omaha |
|
Derek Reed Vipond |
Omaha |
|
Aaron Anh Vo |
Lincoln |
|
Kristina Lynn Volf |
Ord |
High Distinction |
|
Scott Patrick Vonderharr |
Papillion |
|
Adam John Vrana |
Omaha |
High Distinction |
|
Ashley Sinclair Wallace |
Country Club Hills, IL |
|
Kai Wang |
Nanjing, China |
|
Rachel Michelle Ward |
Omaha |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Max Arthur Weber |
Adams |
Distinction |
|
Alison Christine Wedermyer |
Olathe, KS |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Hanwei Wei |
Mianzhu, China |
Highest Distinction |
|
Nikolas Stephen Weigand |
San Ramon, CA |
|
Guy Kriss Weinstein |
Omaha |
|
Brent Steven Wells |
Lincoln |
|
Luke Michael Wertz |
Parker, CO |
|
Alyssa Anna Wesemann |
Lincoln |
|
Miranda Ann White |
Kansas City, MO |
|
Andrew Jon Wicklund |
Colorado Springs, CO |
|
Anne Elizabeth Wilkinson |
Omaha |
|
Amy Jacqueline Williams |
Indianola, IA |
|
Blake Moerer Williams |
Kansas City, MO |
|
Ryan John Wingers |
Lenexa, KS |
Highest Distinction |
|
Krystal Lyn Winter |
Norfolk |
Highest Distinction |
|
Bradley Thomas Wittler |
Norfolk |
High Distinction |
|
Amber Lynn Woestman |
Grand Island |
|
Laura Sue Wong |
Las Vegas, NV |
|
Mei Wan Wong |
Puchong, Malaysia |
|
Tara Leigh Woods |
Lincoln |
|
Morgan Leigh Wostrel |
Littleton, CO |
|
Dan Wu |
Xi’an, China |
Distinction |
|
Duowei Xia |
Xi’an, China |
|
Kin Ian Yin |
Petaling Jaya, Malaysia |
Distinction |
|
Marcus Dreu Young III |
Cozad |
|
Shan Shan Shanelle Yu |
Hong Kong, Hong Kong |
Highest Distinction |
|
Xiaoqi Yu |
Dalian, China |
Highest Distinction |
|
Abby Suzanne Zajicek |
Wilber |
|
Michael Zgambo |
Blantyre, Malawi |
|
Sihui Zhou |
Shanghai, China |
Highest Distinction, Honors Program |
|
Min Zhuang |
Weifang, China |
|
Sarah Marie Ziegelmann |
Fargo, ND |
Highest Distinction |
|